To content | To menu | To search

Home › Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Zastosowanie podnośników koszowych na planie filmowym

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie pokazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby.

Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Polecamy: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/