To content | To menu | To search

Home › Rynek nieruchomości we Wrocławiu – informacje

Rynek nieruchomości we Wrocławiu – informacje

Na odcinku ostatnich niewielu lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Jeszcze orientacyjnie 5 lat temu mogliśmy kupić świeże apartamenty w tym miasteczku za całkiem przystępną kwotę. Niestety, teraz kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo panują w stolicy Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego wynikiem jest budowa nowoczesnych nieruchomości, zostaje na ogół wydatna migracja do stolicy Dolnego Śląska.

Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracownicze, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy pragną poprawić stan swojego funkcjonowania. Największym rozrostem cechuje się branża informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem napływu świeżych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak odnajdują się nabywcy drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych stałych opłat.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi mniej osiemset złotych za miesiąc..