To content | To menu | To search

Home › Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

Cechy, które powinien mieć dobry adwokat

W dobie teraźniejszych lat, w których rynek usług prawnych jest bardzo nasycony.

Proces znajdywania rzetelnego adwokata jest dosyć trudny.

Zwłaszcza jeśli nie mamy znajomości w zakresie prawa. Zrozumiale najlepiej jest wybrać własnego specjalistę na polecenia rodziny lub przyjaciół. jednakże co w okoliczności kiedy nie mamy takiej możliwości? Prezentujemy jakie cechy musi posiadać rzetelny adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być zainteresowany w swoją działalność. Mamy możliwość to sprawdzić już po pierwotnym kontakcie.

Kiedy specjalista nie ma dla nas czasu na wyłączne spotkanie lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu rozpoczynać z nim kooperacji.

W tego typu przypadkach nie możemy oczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych spraw.

Kolejną sprawą, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego kwalifikacje analityczne. Jeśli adwokat w krótkim czasie przedstawi nam perspektywy taktyki podpartej odpowiednimi papierami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Poza tym musi powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności.

Często bywa tak, że wysyłane pisma mogłyby zostać napisane w bardziej efektywny sposób.

Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przykuć uwagę jest konsekwencja działań prawnika. Powinien on wybrać najlepszą drogę pracy i do końca sprawy się jej trzymać. Jeżeli w przeciągu postępowania prawnego jego zdanie kilkakrotnie sięprzeistacza lub proponuje nam alternatywne metody wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..